Selahattin Demirtaş: PKK’nın silah bırakması için elimizden geleni yapacağız

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonrası PKK'nın Türkiye'de tümüyle silah bırakması için çalışacaklarını söyleyerek, "PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, bir söz vererek, “PKK’nin Türkiye’de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız” dedi.

Twitter’den 4 tweetlik bir paylaşım yapan Demirtaş, “Halkımıza sözümüz olsun, çatışmadan beslenen Erdoğan rejimi sonrasında PKK’nin Türkiye’de tümüyle silah bırakması için elimizden geleni yapacağız ve mutlaka başaracağız. TBMM’de usulünce, hukuk çerçevesinde sorunlarımızı çözüp büyük toplumsal barışı kesinlikle sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Bunları çoktan yapabilirdik” diyen Demirtaş, “Ama; Erdoğan barışı isteyenleri içeri attı, tecride aldı, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyım atadı, provokasyonlarla çatışmayı körükleyip “terör” söylemi üzerinden halkı korkutup oy toplamaya çalıştı. Halen de bunu yapıyor” paylaşımını yaptı.

Demirtaş, “Seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir” diyerek sözlerini şöyle noktaladı:

“Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur mümkündür. PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı. Ama ısrarla provokasyonlar yapılıyor. Allah korusun, seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir. Hep birlikte dikkatli olacağız, oyuna da gelmeyeceğiz. Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasi istiyoruz. Birlikte eşit ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Yeşil Sol Parti en çok da bunun için çalışacak. Oy için halkı kışkırtan yalancılara değil, sahtekarlara değil, bize güvenin. Hep birlikte ve mutlaka kazanacağız.

Selahattin Demirtaş: PKK’nın silah bırakması için elimizden geleni yapacağız

Yorumlar kapalı.