1. Haberler
  2. Haber
  3. Sivas’ta 4 sınıf Covid-19 karantinasına alındı

Sivas’ta 4 sınıf Covid-19 karantinasına alındı

Kentte koronavirüs salgını ve okullardaki son duruma ilişkin bilgi veren Sivas Valisi Salih Ayhan, bugüne kadar 4 sınıfın karantinaya alındığını aktardı. Ayhan, il genelinde günlük ortalama 300 vakanın tespit edildiğini bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Valisi Salih Ayhan, kentte 4 sınıfta yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantina başlatıldığını bildirdi.

Ayhan, bir kafede “Basınla Biz Bize Eğitim” adı altında düzenlenen basın toplantısında, salgın döneminde okullarda alınan önlemler hakkında bilgi verdi. Okulların açılmasıyla kentte bugüne kadar 4 sınıfın karantinaya alındığını söyleyen Vali Ayhan, “Birkaç öğrencimizde koronavirüs çıktı. Zara’daki fen lisesinde koronavirüs çıktı. Okulları değil sınıfları karantinaya alıyoruz. İnşallah dikkat edersek eğitim ve öğretim sistemi aksamayacak” ifadelerini kullandı.

‘HASTANEDE YATANLARIN YÜZDE 80’İ AŞISIZ’

Kentteki yeni tip koronavirüs vakalarıyla ilgili de bilgi veren Ayhan, şunları kaydetti:

“İl genelinde günlük 300 kişi ile seyrediyoruz. Artan bir trend vardı ama şu anda stabil hale geldi. Düşeceğini düşünüyorum çünkü nüfus sabitlendi, sosyal hareketlilik azaldı. Gurbetçiler memleketlerine gitti ama tabii bu arada üniversite öğrencileri gelmeye başladı. Bunlar da oturduğu zaman vakaların rayına oturacağını düşünüyorum. Hastanede yatan hasta sayımız 250, yatanların yüzde 80’i aşısız. Aşının da burada her daim önemini vurguluyoruz. Herkesin aşı konusunda bireysel ve toplumsal sorumluluğu var.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise öğretmenlerdeki aşı oranının yüzde 85 olduğunu, aşı yaptırmayan 1677 öğretmenin ise haftada 2 gün PCR testi getirdiğini ifade etti.

Sivas’ta 4 sınıf Covid-19 karantinasına alındı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.