istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

“Siyaset yapmayın” diyen Coşkun Sabah’tan hükümete destek: Cumhurbaşkanımız bugüne kadar verdiği tüm sözleri tutmuş bir lider

Şarkıcı Coşkun Sabah, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından "Hükûmet istifa" sloganlarını atanları eleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coşkun Sabah, Sabah gazetesinden Tuğba Kalçık’ın sorularını yanıtladı.

“BÖYLE BİR FELAKET YAŞANDIKTAN SONRA HÜKÜMETİ SUÇLAYIP, İSTİFA SLOGANI ATMAK BÜYÜK BİR HAKSIZLIKTIR”

Bu süreçte tribünlerde siyasi sloganlar atılıyor. Galatasaray Kongre Üyesi olarak siz bu durum için ne söylemek istersiniz?

“Bunu tasvip etmiyorum. Tam da böyle bir dönemde ‘Hükümet istifa’ diye slogan atıyorlar. Neden hükümet istifa etsin? 550 yılda bir yaşanan bir deprem bu… Bu çok büyük bir felaket… Bu işin altından kimse kolay kolay kalkamaz. Hükümet üstüne düşeni yaptı. Bakanlarımızdan bürokratlara herkes bölgede, arabada uyuyorlar… Bölge halkını yalnız bırakmamak için… Bu kadar büyük bir felaket karşısında herkese yetişmek mümkün değil ki… Cumhurbaşkanımız yaşanan eksikliklerden dolayı ‘helallik’ isteyecek kadar samimi bir lider. O yüzden de milletimiz onu seviyor… Bu kadar yoğun nüfusun olduğu bölgede böyle bir felaket yaşanıyor… Dünya gündeminde bile asrın felaketi olarak haber yapıldı. Böyle bir felaket yaşandıktan sonra hükümeti suçlayıp, istifa sloganı atmak büyük bir haksızlıktır. Tribünlere siyasetin taşınması çok büyük yanlış. Fenerbahçe de, Beşiktaş da, Galatasaray da, Trabzonspor da çok büyük bir kitleyi içinde barındırıyor. Futbolun kalbi olan tribünlerde böyle sloganların atılması tribünde olmayan taraftara da haksızlıktır… Oradaki bir söylem, tahrik edici bir slogan, maçı ekrandan izleyenleri de tahrik edebilir. Bir kıvılcım gibi halkı tahrik ederek, insanları galeyana getirmeye çalışmaktır bu… Tribünlerde böyle sloganların atılması bence anayasal bir suçtur… Kimse halkı galeyana getirmeye kalkmasın… Hiç doğru değil bu tarz sloganlar… Herkes sağduyu içinde hareket etmeli…”

“CUMHURBAŞKANIMIZ BUGÜNE KADAR VERDİĞİ TÜM SÖZLERİ TUTMUŞ BİR LİDER”

Cumhurbaşkanımız bir yıl içinde bölgeye yeni konutlar inşa edileceğini açıkladı. Siz bu açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Cumhurbaşkanımız bugüne kadar verdiği tüm sözleri tutmuş bir lider. Bu sözünü de yerine getireceğine inanıyorum. Depremden zarar gören illerimizde yeniden şehirler kurulacak. Bu çok emek isteyen bir proje. Ama geçmişte de TOKİ binaları yapılmıştı deprem bölgelerine, şimdi de aynı anlayış için yapılacağını düşünüyorum. Büyük bir felaket atlattık, bu her milletin kolay kolay üstesinden gelebileceği bir deprem değil. Ama bunun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Depremzedelerin yaralarını hep birlikte saracağız. O kadar büyük acılar yaşadık ki, bu süreçte beste yaptım.”

“APARTMANDA YAŞASAM TOKİ BİNALARINI TERCİH EDERDİM”

Deprem felaketi sizin hayatınızı nasıl etkiledi, biraz anlatır mısınız?

“Deprem hepimize çok şey öğretti. Ulus olarak büyük bir travma yaşadık, etkisi hâlâ devam ediyor. Gerçekle yüzleştik. Hayatın tatlı olduğu kadar acımasız yanı da var. Acımasız yanıyla yüzleştik. Allah kimseye bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. Ben kendi adıma ailenin, evladın, sağlıklı olmanın her şeyden daha önemli olduğunu bir kez daha gördüm. 1999’daki Marmara Depremi’nde İstanbul’daydım. İki katlı evde olduğum için çok büyük bir kayıp yaşamamıştım. Ama bu depremdeki enkaz görüntülerini görünce tekrar aklıma 1999 yılındaki deprem geldi. O travmayı da uzun süre atlatamamıştık. İstanbul halkı “Deprem yakında bizde de olur mu!” korkusu yaşıyor.

Benim herkese tavsiyem, binaları depreme dayanıklı hale getirelim. Ben oturduğum evi geçtiğimiz yıllarda kontrol ettirmiştim, tekrar ettireceğiz site olarak. Sağlam binada oturmak hayat kurtarıyor. Yaşanan deprem felaketi sonrası ekranlardan da gördük TOKİ’nin binaları yıkılmadı. Yanındaki binaların hepsi yıkıldı ama onlara bir şey olmadı. Buradan mühendisinden müteahhidine herkesi yürekten kutluyorum. TOKİ binaları çok doğru yapılmış. Apartmanda yaşayacak olsam İstanbul’da TOKİ binalarında yaşardım. O kadar güveniyorum binalarına…”

“Siyaset yapmayın” diyen Coşkun Sabah’tan hükümete destek: Cumhurbaşkanımız bugüne kadar verdiği tüm sözleri tutmuş bir lider

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!