Son ankette Kılıçdaroğlu ve Erdoğan kafa kafaya! İnce ve Oğan’ın oy oranı dikkat çekti

Metropoll Araştırma şirketi, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçlarına göre Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 46,9 çıkarken, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 45,2 olarak görüldü. Öte yandan Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın oy oranı dikkat çekti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimler için son düzlüğe girilirken anket şirketleri de yaptıkları araştırmalarla vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Son olarak Metropoll Araştırma Şirketi tarafından 1-3 Nisan tarihleri arasında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi anketinde vatandaşlara “Bu pazar seçim olsa cumhurbaşkanı adayı olarak hangi isme oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

KILIÇDAROĞLU VE ERDOĞAN KAFA KAFAYA

Ankete katılanların yüzde 46.9’u tercihini Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyenlerin oranı yüzde 45.2’de kaldı.

MUHARREM İNCE YÜZDE 5’LERDE

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin yüzde 5.5’lik kesimin desteğini aldığı araştırmada ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’dan yana tercihini kullananların oranı yüzde 2.4 olarak belirlendi.

Son ankette Kılıçdaroğlu ve Erdoğan kafa kafaya! İnce ve Oğan’ın oy oranı dikkat çekti

Yorumlar kapalı.