Son Dakika… Emekli zammını yeterli bulmamıştı: Erdoğan ve Bahçeli’den sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 14.00’te Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP lideri Devlet Bahçeli salı günü partisinin grup toplantısında emekli aylıklarına yapılan zammı yeterli bulmadığını açıklamıştı. Bahçeli’nin açıklamasının ardından AKP Grup Başkanı Abdullah Güler’den “Mümkündür, bu manada çalışanlarımızın özellikle enflasyona ezdirilmesi, özlük haklarının artırılması noktasında çabamız olacaktır. Ancak bütçe imkanları dediğimiz denge var” açıklaması gelmişti.

Öte yandan Bahçeli’nin İsveç’in NATO üyeliğine itirazında haklı ve meşru itirazları olduğunu hatırlattığı grup konuşmasındaki, “Bizim NATO’ya bakışımız bellidir. Esasen hiç değişmemiştir. Dünya’nın NATO’dan ve ABD’den ibaret olmadığı bilinmelidir. Fakat Türkiye’nin stratejik tercih ve kararlarının da arkasında duracağımızı, Litvanya zirvesini tek yürek halinde takip edip ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onun yanında olacağımızı üstüne basa basa ifade ediyorum” ifadeleri de dikkati çekmişti.

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi nedeniyle gittiği Litvanya’nın başkenti Vilnius’tan bugün dönen Erdoğan’ın MHP lideri Bahçeli ile saat 14.00’te buluşacağı öğrenildi.

Son Dakika… Emekli zammını yeterli bulmamıştı: Erdoğan ve Bahçeli’den sürpriz görüşme

Yorumlar kapalı.