istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Son Dakika… Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu? Ümit Özdağ’dan flaş ikinci tur açıklaması! “Bir toplantı daha yapacağız”

İkinci turda kimi destekleyeceği merak edilen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme daha yapacağını açıkladı. Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan için de, "Kendi takdiridir, Zafer Partisi'ni bağlamamaktadır. Bu konuda Sinan Beyle farklı düşünüyoruz" dedi. Özdağ, "Biz Sinan Beyle yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık, biz cehennemin kapılarını kapatmaya hâlâ çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. İlk turda yüzde 5.28’lik oy oranına ulaşan ATA İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini duyurarak kendisine oy veren vatandaşlardan da destek istedi.

Oğan’ın Erdoğan kararının ardından, dağılan ATA İttifakı’nın bileşenlerinden olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı açıklamada “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır. Zafer Partisi adına açıklama yarın saat 11.00’de benim tarafımdan yapılacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Saat 12.45’te kameraların karşısına geçen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız” dedi.

Özdağ, “İmzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz inşallah. Burada da şu anada kadar olumlu gelişen süreci bu aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz. Bunu başarabilirsek eğer yarın saat 11.00’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada bir açıklama yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdağ, “Protokole yansıyanları hassas bir şekilde şekillendiriyoruz. Kamuoyuyla da bittiğinde paylaşacağız” diye konuştu.

Gönüllü değil gerekirse zorla bir sene içerisinde uluslararası hukuka uygun olaraki keza Türkiye’nin güvenliği açısından, terörle mücadelede türk devletinin hukukun içerisinde terörle ilintili yerel yöneticilerin yerine devlet yöneticilerini kayyum olarak ataması imkanının her zaman olması gerektiğini düşünüyoruz. Zafer Partisi’nin olduğu yerde terörle mücadele ve Türkiye’nin güvenliği güven altındadır, bundan emin olabilirsiniz” sözlerini kaydetti.

Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan Sinan Oğan’ın açıklamasıyla ilgili de konuşan Özdağ,  “Sinan Beyin kendi takdiridir, Zafer Partisi’ni bağlamamaktadır. Bu konuda Sinan Beyle farklı düşünüyoruz. Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Hayat devam ediyor. Biz Sinan Beyle yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık, biz cehennemin kapılarını kapatmaya hâlâ çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Özdağ sözlerini, “Biz terörle ilintili hiçbir siyasi yağılanmanın teröre terör diyemeyen hiçbir siyasi yapılanmanın zafer partisi olarak hukuken meşru olsa da siyaseten meşru olmadığını düşünüyoruz. Onun için de terörle mücadeleye sıfır tolerans ilkesiyle devam edilmesi bizim vazgeçilmezimiz” diyerek noktaladı.

Son Dakika… Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu? Ümit Özdağ’dan flaş ikinci tur açıklaması! “Bir toplantı daha yapacağız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!