istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Son Dakika… Sandıklar kapandı, oy sayımı başladı! Yayın yasağı ne zaman kalkacak?

Cumhurbaşkanı Seçimi için oy verme işlemi 17.00'de tamamlandı. Radyolar ve her türlü yayın organları 18.00'e kadar seçim ve sonuçlarla ilgili haber ve yorum yapamayacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için oy verme işlemi 17.00’de tamamlandı. Ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu. Yurt dışı temsilciliklerindeki 24 Mayıs’ta sona eren oy verme işlemi kapsamında ise 73 ülke 151 temsilcilikte 167 noktada oy kullanıldı.

Saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçimler ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak.

18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerle ilgili olarak verilecek haber ve tebliğlerin yayınlanabilecek.

21.00’den sonra bütün yayınlar serbest kalacak, ancak Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

Son Dakika… Sandıklar kapandı, oy sayımı başladı! Yayın yasağı ne zaman kalkacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!