Son Dakika: Şarkıcı Gülşen hakkında 3 yıl hapis istemi

Şarkıcı Gülşen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama" suçundan 702 kişinin müşteki olarak yer aldığı bir iddianame hazırlandı. İddianame, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ataşehir’de 30 Nisan 2022’de verdiği konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle geçtiğimiz hafta tutuklanan, daha sonra itiraz üzerine konutu terk etmemek şartıyla tahliyesine karar verilen Gülşen Çolakoğlu’nun avukatları ev hapsinin kaldırılması talebinde bulunmuştu.

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre, İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek ev hapsi kararının kaldırılmasına yönelik dilekçe sunmuştu. Talep İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirilerek reddedildi. Gülşen’in “konutu terk etmemek” şeklindeki adli kontrolünün devamına karar verildi.

3 Yıl hapsi isteniyor

CNNTürk’ten Ceylan Sever’in haberine göre, hakkında soruşturma başlatılan Gülşen’e ilişkin iddianame hazırlandı. 48 sayfalık iddianamede 702 kişi müfteki sıfatıyla yer aldı. Gülşen hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlaması ile 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Son Dakika: Şarkıcı Gülşen hakkında 3 yıl hapis istemi

Yorumlar kapalı.