Sözcü gazetesinin “Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş” ifadesine İsmail Küçükkaya’dan tepki: Yakışık almadı!

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Sözcü gazetesinin manşetindeki haberde yer alan “Demek ki depremzedeler çadır hayatını yaşamayı çok sevmiş” ifadesini eleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözcü gazetesi bugünkü manşetinde yer verdiği “Demek ki millet TOGG’muş!” başlıklı haberinde madde madde şu ifadeleri kullandı:

“Demek ki emekliler 15 bin liralık bayram ikramiyesini istememiş…

Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş…

Demek ki depremzedeler bedava ev yerine parayla almak istemiş…

Demek ki vatandaşımız yoksulluk sınırı altında yaşamaya razıymış…

Demek ki gençlerimiz güzel bir gelecek vaadini istemiyormuş…

Demek ki gençlerimizin ÖTV’siz telefon ve otoya ihtiyacı yokmuş…

Demek ki vatandaş mültecilerin ülkeye doldurulmasına razıymış…

Demek ki işçi, memur ve emekli insanca bir maaş istemiyormuş… Demek ki insanlarımız zamlarla ezilmekten rahatsız değilmiş…”

“YAKIŞIK ALIR BİR MESAJ OLARAK OKUMADIM”

Halk TV’de Yeni Bir Sabah programını sunan gazeteci İsmail Küçükkaya, “Çarpıcı bir manşet atmışlar. Bir eksiği var bence, ben olsam tamamlardım, Bir de itirazım var efendim. Depremzedelerle ilgili. Şuna katılmadığımı ifade etmek isterim; ‘Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş’ bunu doğrusu yakışık alır bir mesaj olarak okumadım” görüşünü ifade etti.

“DEPREM BÖLGESİNDE YAŞAYAN İNSANLARIMIZIN KAYGILARINI ANLAMADAN…”

Küçükkaya sözlerinin devamında da, “Bu seçimle ilgili en üzüldüğüm tartışmalardan biri budur. Deprem bölgesinin gerçekliğini anlamadan, deprem bölgesinde yaşayan insanlarımızın haleti ruhiyesini, beklentilerini, korkularını, kaygılarını, yaşadıkları travmayı anlamadan ‘canım bunlar da iktidara oy veriyorlar’ diyerek kolaycı ve acımasız eleştiri yapılmasını uygun bulmuyorum efendim” diye konuştu.

Sözcü gazetesinin “Demek ki depremzedeler çadır hayatı yaşamayı çok sevmiş” ifadesine İsmail Küçükkaya’dan tepki: Yakışık almadı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!