Süleyman Soylu’dan “Hükümet istifa” diye bağıran tribünlere tehdit: Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önce Fenerbahçe ardından da Beşiktaş tribünlerinden yükselen "Hükûmet istifa" sloganına, “Deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan" diyerek tepki gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da Afet Koordinasyon Merkezi’nde gece yarısı açıklama yapan Bakan Süleyman Soylu, Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmalarında tribünlerde ‘istifa’ sloganı atılmasına tepki gösterdi.

Soylu, “Spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler devletin ortaya koyduğu çabaya kulak versinler” dedi.

Bakan Soylu, “Dertleri başka olanlar, siyaset yapmak isteyen varsa önümüzdeki günlerde seçim var. Herkes meydana çıksın siyasetini yapsın. Ama spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler biraz devletin, milletin, sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabaya kulaklarını versinler. Burada insanlar yaşıyorlar ve burada yeni bir hayatı oluşturmak için çaba sarf ediyorlar. Millet seçimde kararını verecekti” ifadesini kullandı.

“Bir karmaşa çıkarmaya çalışanlar olabilir” diyen Soylu, şöyle devam etti:

“Deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Burada insani bir mesele yürütüyoruz, 3-5 tane bu meselenin koordinasyonu ve mühendisliğine soyunan adamları da Türkiye’nin geleceğini karartma hakkı verilmez. Ama bizim mesaimizi bölmesinler. Bölerlerse bu milletin karşı kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan.”

Süleyman Soylu’dan “Hükümet istifa” diye bağıran tribünlere tehdit: Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz, hodri meydan

Yorumlar kapalı.