Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kimdir? Abdulkadir Şahiner nereli, kaç yaşında?

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mülteciler hakkında söyledikleriyle sosyal medyanın gündemine oturdu. Çorum’un Sungurlu ilçesi İYİ Partili Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kimdir? Belediye Başkanı Abdullkadir Şahiner nereli?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abdulkadir Şahiner, 1967 yılında Sungurlu’da doğdu. İlköğrenimini Sunguroğlu İlköğretim Okulu’nda, Lise öğrenimini Sungurlu Lisesi’nde tamamladı. 1990 – 1998 yılları arasında MHP yönetim kurulunda Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1994 – 2008 yılları arasında Sungurlu Spor Kulüp Başkanlığı görevi yaptı. 1995 yılında Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerince seçilmiş olup 1999, 2005 ve 2009 yıllarında yapılan Ticaret Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Sungurlu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin kurucu üyeleri arasında olup 1 dönem başkanlığını yapmıştır.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını, ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)bünyesinde kurulan TOBBİS şirketinde yönetim kurulu üyeliğini aday olması münasebeti ile görevi bırakmış ve Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmaktayken, 30 Mart 2014’de yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Sungurlu Belediye Başkanı seçildi. MHP’den ihraç edilmesininin ardından İYİ Parti’ye geçti. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Abdulkadir Şahiner, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Çorum Sungurlu Belediye Başkan Adayı oldu.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kimdir? Abdulkadir Şahiner nereli, kaç yaşında?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!