Survivor’ın finalisti Nisa Bölükbaşı Kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı'nın yaptığı Survivor All Star 2022'nin beklenen finali bu akşam gerçekleşecek. Dün yayınlanan yarı finalde Batuhan Karacakaya'nın elenmesiyle finalist koltuğunu Adem Kılıçcı ve Nisa Bölükbaşı paylaşıyor. Nisa Bölükbaşı kimdir, nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Survivor yarışmacısı ve Survivor All Star 2022’nin finalisti olan Nisa Bölükbaşı, merak konusu oldu. Gündeme gelen Nisa Bölükbaşı kimdir, nereli ve kaç yaşında? Tüm merak edilen detayları sizler için derledik.

Nisa Bölükbaşı kimdir?

2 Temmuz 1998 tarihinde Prag’da dünyaya gelen Nisa Bölükbaşı’nın babası Türk ve Boşnak asıllı, annesi ise Çek asıllıdır.

Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başlayan Nisa Bölükbaşı 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi yüzme takımında yer almaya başladı.

Aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edilen Nisa Bölükbaşı, dağlar Prag’dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

Survivor'ın finalisti Nisa Bölükbaşı Kimdir, nereli, kaç yaşında?

Survivor Nisa’nın sporla ilişkisi bununla da bitmiyor. 8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu. Bunun yanında voleybol oynamaya başladı.

Survivor'ın finalisti Nisa Bölükbaşı Kimdir, nereli, kaç yaşında?

Takımının en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018’de Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti. Nisa Bölükbaşı 2018’de mimarlık okumaya başladı. Okulu için voleybolu bırakmak zorunda kalan Nisa Bölükbaşı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor. Survivor Nisa 1.70 cm boyunda ve 60 kilodur.

 

Survivor’ın finalisti Nisa Bölükbaşı Kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yorumlar kapalı.