Tarım ve Orman Bakanı yardımcıları da ‘çift maaş’ alıyormuş: Aylık gelirleri 44 bin lira!

Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece'nin, Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı'ndan da maaş aldıkları ortaya çıktı. Buna göre bakan yardımcıları, biri 30 bin 275 TL ve diğeri 14 bin 230 TL olmak üzere aylık toplam 44 bin 505 TL maaş alıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece’nin, Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan maaş aldıklarını duyurdu.

Yavuzyılmaz, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Tarım ve Orman Bakan yardımcıları Fatih Metin, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Ayşe Ayşin Işıkgece’nin aynı zamanda Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı’ndan aldığı maaşı ifşa etti.

Buna göre 4 isim bakan yardımcılığından 30 bin 275 TL ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanlığı üyeliğinden 14 bin 230 TL olmak üzere aylık toplam 44 bin 505 TL maaş alıyor.

Yavuzyılmaz, kaynak olarak da 6132 sayılı Kanunu’nu gösterdi. Yavuzyılmaz maaşları nasıl hesapladığını ise şöyle açıkladı:

“Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği aylık net ücreti= 3.557,50 (16 yaşından büyüklerin brüt asgari ücret) x 4 = 14.230 TL. Not: Kuruldaki Bakan yardımcıları 1. kategoride yer aldıkları için en üst sınır olan; brüt asgari ücretin 4 katı aylık net ücret alıyorlar.”

Tarım ve Orman Bakanı yardımcıları da ‘çift maaş’ alıyormuş: Aylık gelirleri 44 bin lira!

Yorumlar kapalı.