TTB, Sağlık Bakanlığı’ndan bir kez daha randevu talep etti

Türk Tabipleri Birliği, tam 295 gündür randevu taleplerini kabul etmeyen Sağlık Bakanlığı’ndan “Pandeminin seyri ve dördüncü doz aşı randevularının yarattığı kaygıları görüşmek üzere” bir kez daha randevu talep etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Tabipleri Birliği’nden (TTB), Covid-19 pandemisinin seyri ile artan kaygılara ve dördüncü doz aşı randevularının yarattığı kafa karışıklıklarına ilişkin 16 Ağustos günü Sağlık Bakanlığı’na iki yazı yazılarak bir kez daha randevu talep edildiğini belirtti.

TTB’den yapılan açıklamada, Bakanlığa yazılan ilk yazıda günlük vaka sayılarının yirmi binleri aştığı, can kayıplarının yüzlü sayılara ulaştığı, Delta varyantının tüm topluma yayıldığı, okulların açılmasına sayılı gün kaldığı ve göçmen aşılamalarındaki belirsizliklerin sürdüğü koşulların toplum sağlığı için duyulan kaygıları artırdığı ifade edildi.

TTB Olağandışı Sağlık Hizmetleri Kolunun sel bölgelerinde ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına yönelik hazırladığı bilgi notunun tüm meslektaşlara ulaştırılması gerektiğinin de kaydedildiği yazıda, TTB Merkez Konseyi olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir randevu talep edildi.

KAMUOYU İLE PAYLAŞILMASI İSTENDİ

Bakanlığa yazılan ikinci yazıda ise iki doz inaktif aşının ardından bir doz mRNA aşısı yaptıran sağlık çalışanlarına ve öncelikli gruplara tercihen dördüncü doz aşı randevusu tanımlanması kararının bilimsel veriler sunulmadan alınmasının aşı tereddüdünü artırdığına dikkat çekildi. Yazıda, yürütülen çalışmalarda elde edilen sonuçların ayrıntılı ve şeffaf bir biçimde TTB ve kamuoyu ile paylaşılması istendi.

TTB, Sağlık Bakanlığı’ndan bir kez daha randevu talep etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!