Tunceli’de vatandaşlar, su ve ulaşım fiyatını az buldu, belediyeden zam yapmasını istedi!

Tunceli'de vatandaşlar, ulaşımda 1,25 TL, suda metreküpü 1,75 TL’lik fiyatı az bularak, ulaşıma da suya da zam yapılmasını istedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunceli Belediyesi’nde yapılan toplantıya katılanlar, su ve ulaşım fiyatlarını az bulurken Tuncelilinin tercihi, suyun da ulaşımın da fiyatının güncellenmesinden yana oldu.

Habertürk’ün haberine göre; belediyenin toplantısına katılan bir vatandaş, “Tunceli Belediyesi, çok ucuz taşıyor. Buna yeniden bir zam yapılması gerekir” dedi.

Belediye yönetimi, su ve ulaşımın ücretsiz olmasını savunurken, vatandaşlar ise, ücretsiz olmasını istemeyerek, mevcut tarifelere zam yapılmasını talep etti.

Belediye meclisi de halkın bu talebi üzerine 4 yıl aradan sonra su ve ulaşıma zam kararını onayladı. Böylece yeni fiyatlar, yürürlüğe girdi.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Gene söyleyeyim, ben suyun hiçbir zaman satılmaması gerektiğini düşünen biriyim. Ama böyle bir karar aldı, çoğunluk karar alınca biz azınlık, yapacak bir şeyimiz yok yani. Halk dayanışmak için yaptı yani biz zam yapın demedik” diye konuştu.

TUNCELİ’DE ZAMLI TARİFELİ FİYATLAR

Belediye otobüslerindeki öğrenci bileti fiyatı 1 TL’den 2 TL’ye, tam bilet fiyatı ise 1,25 TL’den 2,50 TL’ye yükseltildi. Meskenler için ise, su tarifesinde 40 kuruşluk bir artış yapıldı.

Tunceli’de vatandaşlar, su ve ulaşım fiyatını az buldu, belediyeden zam yapmasını istedi!

Yorumlar kapalı.