Turhan Çömez, Erdoğan’ın cami yakıldı iddialarına isyan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski sağ kolu Turhan Çömez isyan etti. 'Cami yakıldığını göreniniz var mı?' dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gezi eylemlerine katılanlara ‘sürtük’ diyerek hakaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada da ‘Camilerimizi yaktılar’ iddiasında bulundu. Erdoğan, “Bunları savunan zihniyetten hiçbir şey olmaz. Polis araçlarımız, camilerimiz yakıldı. Bu kendini bilmezler tarafından işgal edildi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski sağ kolu ve doktoru Turhan Çömez Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi.

Çömez, yaptığı paylaşımda ”Camiye giden, samimi, dürüst ve iyi niyetli tüm Müslümanlara sesleniyorum. Allah aşkına, herhangi bir caminin yakıldığını göreniniz var mı?” ifadelerini kullandı.

ÇÖMEZ’DEN BİR TEPKİ DE BAKAN NEBATİ’YE

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde yapılan İslam Kalkınma Bankası (İKB) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları sırasında ekonominin geçen sene büyümeye devam ettiğini ve bu yılın ilk çeyreğinde de savaşa rağmen aynı başarıyı gösterdiğini anlatırken, “Anlaşılıyor ki bu büyüme daha da devam edecek. Dolayısıyla da savaştan bu kadar ciddi bir şekilde etkilenen, salgında da büyük bir başarı ortaya koyarak yoluna devam eden Türkiye’nin, böylesine bir başarıyı sürekli hale getirmesini ülkeler merak ediyorlar.” demişti.

Çömez, paylaşımında tepkisini “Nasıl becerdiğinizi söyleseydin de meraktan kurtulsalardı…” diye belirtti.

Turhan Çömez, Erdoğan’ın cami yakıldı iddialarına isyan etti

Turhan Çömez, Erdoğan’ın cami yakıldı iddialarına isyan etti

Yorumlar kapalı.