Türk futbolunu derinden sarsacak skandal ‘taciz’ iddiası

Süper Lig'de 2. hafta maçları sonunda hakem yorumcusu Ömer Faruk Ünal, Türk futbolunu derinden sarsacak bir iddiada bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spor Toto Süper Lig’deki 2. haftanın sonunda Türkiye Gazetesi Yazarı ve Hakem Yorumcusu Ömer Faruk Ünal’dan gündeme bomba gibi düşen bir iddia geldi.

“Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır’ı arayacağız”

Radyospor’da Ters Köşe programında Aygün Özipek’e konuşan Türkiye Gazetesi Yazarı Ömer Faruk Ünal, “Geçen sezon hakemler üzerinde ciddi şekilde oynandı. Bu sezon öncesinde iki önemli iki hakem Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus hakemliği bıraktı. Halil Umut Meler de FIFA için atletik testi geçemedi. Süper Lig’de zorlu maçları yönetecek hakemlerimiz çok az, Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır’ı arayacağız” ifadelerini kullandı.

“Cinsel tacize ve memura hakaretten kesinleşmiş cezası var”

Süper Lig’de düdük çalan bir hakemin cinsel taciz suçundan kesinleşmiş hapis cezası olduğunu belirten Ünal, “TFF’de Mehmet Büyükekşi başkan olduktan sonra ‘Mal beyanı istiyoruz’ denildi ancak TFF, hakemler için sabıka kaydı istemiyor. İsim vermeyeceğim, çok tartışılan bir hakemin cinsel taciz ve memura hakaretten kesinleşmiş ceza var, hapis cezası para cezasına çevrilmiş. İlk kez açıklıyorum; benzer suçtan bir hakem hakkında da iddia var, belge olmadığı için şu anda iddia diyorum” dedi.

Türk futbolunu derinden sarsacak skandal ‘taciz’ iddiası

Yorumlar kapalı.