Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti mi?

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Peki, Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ politikayı yakından takip edenlerin gündeminde. İYİ Parti’den istifa edecek mi haberlerinden sonra hayatı merak edilmeye başladı.

ÜMİT ÖZDAĞ İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETTİ Mİ?

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Ümit Özdağ, 4 Mart 2021 tarihinde düzenlediği toplantıda İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

ÜMİT ÖZDAĞ KİMDİR?

Ümit Özdağ, 3 Mart 1961 yılında dünyaya gelmiştir. Japonya’nın Tokyo şehrinde doğmuştur. Türk siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazar olan Ümit Özdağ, Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders vermiş ve 2001 yılında profesörlük unvanı almıştır.

Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders veren Ümit Özdağ, 2001 yılında profesörlük unvanını aldı. 1999’da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni, 2003’te Diyanet Araştırmaları Merkezi’ni, 2006’da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nü kurdu. Hâlen 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. 2006-2016 yılları arasında MHP’de çeşitli görevlerde bulundu.

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti’ye katıldı ve kurucular kurulunda yer aldı. Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2018 Türkiye genel seçimlerinde, İYİ Parti’den İstanbul milletvekili seçildi.

Son Dakika… Ümit Özdağ, İYİ Parti’den istifa etti

Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti mi?

Yorumlar kapalı.