Ümit Özdağ, seçmeninden özür diledi: 2. tura kalmasını sağladık ama başarı olarak görmüyorum

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 14 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk’ün ruhunu şad edecek sonuç alamadığım ve sizleri zafere götüremediğim için hepinizden özür dilerim" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 2,2 oranında oy alan ve Meclis’e giremeyen Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçmenlerine seslenerek özür diledi.

Özdağ, cumhurbaşkanı adayları Sinan Oğan’ın yüzde 5,2 oranında oy almasına atıfta bulunarak seçimin ikinci tura kalmasını sağladıklarını, ancak bunu başarı olarak görmediğini söyledi.

Özdağ, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Sevgili Zafer Partililer, Cumhuriyetimizin 100. yılında Atatürk’ün ruhunu şad edecek bir sonuç alamadığım ve sizleri zafere götüremediğim için hepinizden özür dilerim. Evet, seçimlerin 2. tura kalmasını sağladık. Ancak bu sonucu bir başarı olarak görmüyorum. 13 milyon sığınmacı ve kaçağın yaşadığı bir ülkede daha fazla oy almalıydık. Ve artık ne yazık ki, bu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesi çok daha zor hale gelmiştir. Hepinize çok ağır şartlar altında göstermiş olduğunuz çaba ve sizin değil benim uğramış olduğum mağlubiyete rağmen açıkladığımız destek mesajları için teşekkür ediyorum. 2. turda Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin güvenliği için gereken adımları Dr. Sinan Oğan Bey ile birlikte gereken adımları yetkili kurullarımızda görüşerek atacağız.”

Ümit Özdağ, seçmeninden özür diledi: 2. tura kalmasını sağladık ama başarı olarak görmüyorum

Yorumlar kapalı.