istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Ümit Özdağ’dan Mehmet Şimşek’e zam tepkisi: Depremi gerekçe gösteriyorsunuz, Suriyelilere harcanan 183 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kamu kurumlarına gönderilen Tasarruf Genelgesi'nin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e 3 soru yöneltti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ekonomi yönetiminin, yapılan vergi zamlarına 6 Şubat depremlerinin ardından oluşan maliyeti gerekçe olarak göstermesine ilişkin, Suriyeli sığınmacılara yönelik harcamaları örnek verdi. Özdağ, “2012-Haziran 2023 yılları arasında yurtiçindeki ve yurtdışındaki Suriyelilere ve kaçak yabancılara ödenen toplam 183.1 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?” diye sordu.

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AKP’ye ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e zamlar üzerinden tepki gösterdi. Paylaşımında AKP ve Şimşek’e bazı sorular yönelten Özdağ, şöyle dedi:

“Depremin Türk ekonomisine yüklediği yaklaşık 53 milyar dolar ek maliyetten dolayı ÖTV, KDV, MTV’yi artırdığını ifade eden ve kamu harcamalarını da rasyonelleştireceğiz diyen Hazine ve Maliye Bakanı’na Zafer Partisi olarak soruyoruz.

  1. Son 10 yılda Suriye’deki Suriyelilere yapılan yaklaşık 50 milyar dolar harcamanın hiçbir etkisi yok mu?
  2. 2004-2021 arasında onlarca yabancı ülkeye kalkınma yardımları altında ödenen 79 milyar dolar harcamanın etkisi yok mu?
  3. 2012-Haziran 2023 yılları arasında yurtiçindeki ve yurtdışındaki Suriyelilere ve kaçak yabancılara ödenen toplam 183.1 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?

AKP hükümeti ve Bakan Mehmet Şimşek, Türk milletini bu vergilerden, zamlardan yani hayat pahalılığından kurtarmak ve kamu harcamalarını rasyonelleştirmek istiyorsa; Türk milletinin alın terlerini korusun. Bu harcamaları durdursun. Türk İnsanına yapılan bu eziyeti sonlandırsınlar.

Zafer Partisi, Suriyelilerin ve kaçak yabancıların; hem Türk ekonomisini hem de Türk milletinin demografik yapısını bozmasına izin vermeyecek. Mücadelesine devam edecektir.”

Ümit Özdağ’dan Mehmet Şimşek’e zam tepkisi: Depremi gerekçe gösteriyorsunuz, Suriyelilere harcanan 183 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!