WhatsApp, çevrim içi durumu istenilen kişilerden gizlemeye izin vermeye başlıyor

WhatsApp, çevrim içi durumunu belirli kişilerden gizlemenin yanı sıra diğer kullanıcıları bilgilendirmeden bir gruptan ayrılma özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp, son dönemde birçok yeni güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Son olarak mesajlaşma uygulamasının, gönderilen mesajları silmek için tanınan süreyi artırdığı haberini sizlere aktarmıştık. Bundan böyle WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını silmek için 2 gün 12 saati olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Şirket, şimdi de yeni gizlilik güncellemelerini duyurdu.

WhatsApp’ın öne çıkan güncellemesi, çevrim içi durumunu belirli kişilerden gizleyebilme imkânı oldu. Şirket, geçtiğimiz aralık ayında da varsayılan olarak kullanıcıların çevrim içi durumunu yabancılardan gizlemeye başlamıştı, ancak bu özelliğin şimdi kapsamı genişletiliyor diyebiliriz.

Şirketin tek yeniliği bununla da sınırlı değil, bundan böyle kullanıcılar, bir kez görüntülenebilen mesajlarda ekran görüntüsü alamayacak. Ayrıca WhatsApp’ta herhangi bir grup sohbetinden, grup yöneticisi dışındaki diğer üyelere haber vermeden ayrılmak mümkün olacak.

Mark Zuckerberg, bu özelliklerin WhatsApp mesajlaşmalarını karşılıklı konuşma kadar gizli ve güvenli tutmaya yardımcı olacağını belirtti. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, WhatsApp’ın Ayarlar, Hesap ve Gizlilik adımlarını takip ederek “Beni kim çevrim içi görebilir” seçeneğine tıkladıktan sonra WhatsApp’ta mevcut durumunu gizlemiş olacak. WhatsApp, merakla beklenen bu güncellemeyi çok yakında kullancılarına sunacağını duyurdu. Yeni özelliklerin İngiltere’den başlayarak bu aydan itibaren kullanıma açılacağı bilgisi paylaşıldı.

WhatsApp ayrıca, grup sohbetlerinin eski katılımcılarını göstermeye başlayacağını açıklamıştı. Buna göre WhatsApp kullanıcıları, son 60 gün içinde bir gruptan kimin ayrıldığını veya çıkarıldığını görebiliyor.

WhatsApp, çevrim içi durumu istenilen kişilerden gizlemeye izin vermeye başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!