Whatsapp kullanıcılarına kritik uyarı: 1 Ocak itibariyle bu cihazlarda açılmayacak!

Dünya çapında WhatsApp'ın milyarlarca kullanıcısı var. WhatsApp kendisini yenilemeye yeni kararlar almaya devam ediyor. WhatsApp'a bir yeni özellik daha eklenirken WhatsApp çarpıcı bir karara daha imza attı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması yeni özelliğini devreye soktu. Yeni güncelleme hem mobil uygulamada hem de web arayüzünde kullanılmaya başlandı. WhatsApp bir süre önce Topluluklar adı altında yeni bir kullanım şeklini sürmüştü. Aynı konu etrafındaki daha fazla insanı bir araya getiren duyuru kanalları WhatsApp’ta Topluluklar olarak tanımlanmıştı. Topluluklar için duyuru grupları oluşunca WhatsApp bu konuda adım attı.

Yeni güncellemelerle 5 bin kişiye kadar duyuru grubu oluşturulabilecek. Buralarda karşılıklı etkileşim olmayacak ama takip ettiğiniz kanallardan bilgilendirme alacaksınız.

WhatsApp artık kullanıcılara grup mesajlarında diğer kişilerin profil fotoğraflarını görme imkanı verecek. Güncelleme ile gruplardaki kişiler mesaj attığında mesajı gönderen kişinin fotoğrafı gözükecek. Kullanıcılar en büyük kolaylığı ise onlarca kişilerin olduğu gruplarda yaşayacak.

Artık mesaj atan kayıtlı olmayan kişilerin veya yabancı kişilerin profillerine tıklamadan mesaj geldiğinde o kişinin profil fotoğrafı gözükecek. Güncelleme ilk defa iOS betasında fark edilmişti. Test aşamasında olan özellik birçok kullanıcıya sunulmaya başlandı.

WhatsApp’ta yeni özelliğin yanında başka değişiklikler de yapılacak. WhatsApp’ın onlarca cihazdaki desteğini kaldıracak. Hem Android hem de iPhone için bazı modellerde artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak. Kritik tarih 1 Ocak 2023…

Yeni güncellemelerin geldiği uygulamada çok eski model telefonlar artık uygulamayı destekleyemeyecek. Hem donanım anlamında hem de yazılım anlamında eski olan telefonlar için artık bir kısıtlama getiriliyor. Hem donanım anlamında hem de yazılım anlamında eski olan telefonlar için artık bir kısıtlama getiriliyor.

Her yıl sonunda WhatsApp, bildiğiniz üzere desteğini sona erdireceği modelleri duyuruyor. Bu yılın sonuna da yaklaşırken, Meta’dan yapılan flaş bir açıklamada iPhone 6 serisi dahil olmak üzere, çok sayıda cihazın uygulamaya veda edeceğini duyurdu.

WhatsApp’ın yaptığı flaş duyuruda, hangi cihazlarda kullanılamayacağı da belli oldu. İşte o telefon modelleri:

LG

LG Optimus L3 II Dual

LG Optimus L5 Dual

LG Optimus L7 Dual,

LG Optimus F3

LG Optimus F5

LG Optimus F7

LG Optimus F3Q

LG Optimus Optimus L2 II

LG Optimus L3 II

LG Optimus L4 II

LG Optimus L5 II

LG Optimus L6

LG Optimus L7 II

LG Enact Lucid 2.

Huawei

Huawei Ascend Mate

Huawei Ascend G740

Huawei Ascend D2.

Samsung

Samsung Galaxy Core

Samsung Galaxy Trend Lite

Samsung Galaxy Trend II

Samsung Galaxy Ace 2

Galaxy S3 mini

Galaxy X cover 2

iPhone

iPhone 6S

iPhone SE

iPhone 6S Plus

Diğer

Lenovo linha A820

Sony Xperia M

Bu telefonlar, 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla WhatsApp uygulamasını kullanamayacaklar. Mesajlaşma uygulamasını yeniden kullanabilmeleri için, ya yeni bir telefon almaları ya da custom ROM yüklemesi yapmaları gerekecek.

Whatsapp kullanıcılarına kritik uyarı: 1 Ocak itibariyle bu cihazlarda açılmayacak!

Yorumlar kapalı.