Zeytinburnu’nda halk ekmek büfesine saldırı

İstanbul Zeytinburnu'nda bir kişi taşla 2 No'lu Halk Ekmek Büfesi'ne saldırarak camları kırdı. “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Burayı kapatacaksınız, eğer kapatmazsanız gece gelir burayı yakarım” dediği öne sürülen saldırgan kısa sürede yakalandı. İstanbul Halk Ekmek AŞ (İHE) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, "Saldırılar bizi ürkütmeyecektir. Asla korkmuyoruz. Kararlı şekilde ekmek mücadelemiz devam edecek" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edinilen bilgiye göre, Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 314 Sokak’ta Tuncer Metin tarafından işletilen 2 No’lu Halk Ekmek Büfesi’ne sabah saatlerinde taşla saldırıldı. İddiaya göre, büfenin camını penceresini kıran kişi, bu sırada “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak, burayı kapatacaksınız, eğer kapatmazsanız gece gelir burayı yakarım” diye de tehditler savurdu.

Saldırı sonrası olay yerine gelen polis, yaptığı incelemeler sonucu saldırganın kimliğini tespit ederek, kısa sürede yakaladı. Adının C.S. olduğu öğrenilen saldırgan gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İHE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, saldırıya ilişkin ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu tür saldırıların halka ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırma konusundaki çabalarını engelleyemeyeceğini bildirdi.

Olayın bu sabah saat 10.00 sıralarında meydana geldiğini belirten Özgen Nama şunları söyledi:

ZAMAN ZAMAN BU TİP OLAYLARLA KARŞILAŞIYORUZ

Zeytinburnu Tesis Mahallesi’nde 2 No’lu büfemize bir vatandaş gelip camı çerçeveyi kırıyor. İşte ‘Ekmeği neden ucuza veriyorsunuz, fırıncının ekmeği ile mi oynuyorsunuz’ şeklinde ifadeler kullanarak, oradaki işletmeci arkadaşlarımıza sözlü, hatta yer yer fiziki saldırıda bulunmuş ve sonra kaçıp gitmiş. Saldırganın kısa bir süre sonra yakalandığı ve şu an karakolda olduğu bilgisi bizde mevcut. Şahsın ismini falan bilmiyoruz, saldırganın nereden geldiğini bilmiyoruz. Ama zaman zaman bu tip olaylarla maalesef karşılaşıyoruz.

HALKIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bunlar, bizim halka sağlıklı ekmeği, ucuza ulaştırmaktan asla alıkoymayacaktır. Kararlı bir şekilde halkın yanında olma ve sağlıklı ekmeği halka ulaştırmak hususunda kararlıyız. Yapacak bir şey yok. Adalet yerini bulacaktır. Biz ona inanıyoruz. Yargılanır umarım ve hak ettiği cezayı bulur. İşte bütün büfeleri yakacağını söylemiş ‘Sizi burada yaşatmayacağız’ şeklinde sözler söylemiş.

TEHDİT EDENLER BU ÜLKEDE SERBEST KALDIKÇA CESARET BULUYORLAR

Maalesef tehdit dili ve tehdit edenler, saldırıda bulunanlar bu ülkede cezasız kalınca buradan bir cesaretlenme oluyor durum budur. Tıpkı sağlık çalışanlarına olduğu saldırılar gibi, siyasilere, gazetecilere, düşünürlere yapılan saldırılar gibi maalesef ekmeği için ve halka sağlıklı ekmeği ucuza verebilmek için kışın bu soğuğunda o kulübenin içerisinde bekleyen arkadaşlarımıza da bu saldırılar bizi derinden üzüyor. Biz arkadaşlarımızın yanındayız ve orada gidip nöbet tutacağız yanında olacağız. Saldırılar bizi ürkütmeyecektir. Asla korkmuyoruz. Kararlı şekilde ekmek mücadelemiz devam edecek.”

 

Zeytinburnu’nda halk ekmek büfesine saldırı

Yorumlar kapalı.