istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

AKP’de “İstifanın eşiğindeyiz” diyerek listelere isyan eden Ordu İl Başkanı Halit Tomakin apar topar görevden alındı!

Partisinin milletvekili aday listesine itiraz eden AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin görevden alındı. Tomakin’in yerine Selman Altaş atandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili aday listesini beğenmeyerek sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek “Seçimde yaşayabileceğimiz riskleri üstlenmek istemiyorum. İstifanın eşiğindeyiz” diyen AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin görevden alındı. Tomakin’in yerine Selman Altaş atandı.

Twitter’dan yaptığı paylaşımda “İl Başkanı olarak bulunduğum şehirde sorumluluğu üzerinde taşıyan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ancak buradan seslenme şansım var çünkü sesimiz ulaştırılmıyor” diyen Tomakin seçim akşamı yaşayabilecekleri “riskleri” üstlenmek istemediğini ve istifanın eşiğinde olduğunu ifade etti.

 

AKP’nin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i liste başı yaptığı Ordu’nun AKP İl Başkanı Halit Tomakin’in paylaşımları şöyle:

– Yüzyılın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından ilan edildi ancak İl Başkanı olarak bulunduğum şehirde sorumluluğu üzerinde taşıyan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ancak buradan seslenme şansım var çünkü sesimiz ulaştırılmıyor.

– Ordu halkı aday listelerimize çok ciddi bir şekilde itiraz ediyor.

– Ordu’da yapılmış bunca işlerin üzerinden böyle bir aday listesi ile milletimizin karşısına çıkmanın, seçim günü akşamı Ordu ilimizde milletvekili seçimlerinde yaşayabileceğimiz riskleri açıkçası üstlenmek istemiyorum.

– Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanım, sesimizi duymanızı ve geldiğimiz noktada istifanın eşiğinde olduğumuzu arz ediyor, takdir ve talimatlarınızı bekliyoruz. Saygılarımla…

AK Parti’nin Ordu milletvekili aday listesi şöyle: Mahmut Özer, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, İsa Yüksel, İsa Gül, Samet Özdemir.

AKP’de “İstifanın eşiğindeyiz” diyerek listelere isyan eden Ordu İl Başkanı Halit Tomakin apar topar görevden alındı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!