AKP’li Özhaseki: “Ekmek 1 lirayken alamıyorsunuz ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: "Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir canlı yayında “Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Kayseri’den yayın yapan yerel televizyon kanallarının Gündem Özel programında canlı yayın konuğu oldu. Burada enflasyona dair açıklamalarda bulunan Özhaseki, 2002 yılınınki ile bugünün enflasyonunu karşılaştırdı.

Asgari ücretin alım gücünü değerlendiren Özhaseki, şunları söyledi:

“Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ben şahsi düşüncemi söyleyeyim, Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli.2002’deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor? Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu, şimdi ne kadar alınabiliyor. Bugün üç misli, dört misli daha fazla alınabilir hale geldi.”

AKP’li Özhaseki: “Ekmek 1 lirayken alamıyorsunuz ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz”

Yorumlar kapalı.