1. Haberler
  2. Politika
  3. Akşener: Bu ülkede tek bir ferdin adalete inancı kalmamıştır

Akşener: Bu ülkede tek bir ferdin adalete inancı kalmamıştır

Meral Akşener

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Elmalı davasıyla ilgili yargı sistemine eleştirilerde bulunarak, “Bu ülkede tek bir ferdin adalete inancı kalmamıştır" dedi. Akşener, Kanal İstanbul konusunda ise "Sayın Erdoğan, Kanal İstanbul'a karşı durduğumuz için 'Boş konuşuyorlar, tahkim yoluyla o parayı söke söke alırlar' dedi. Bunu söyleyen bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Meğersem tahkimin avukatıymış. 'Sizden' dediği kim? milletin ta kendisi" ifadelerini kullandı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanıkların tutuksuz yargılandığını hatırlatan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Tutuklu yargılamayı olağanlaştıranlar konu 2 küçük çocuğumuza yapılanlar olunca tutuksuz yargılamayı tercih etmişler. Bu kararda pay sahibi olan herkesi Allah’a havale ediyorum. Faillerin aramızda geziyor olması kabul edilemez. Çocuklarımız çizerek anlatmışlar anlaması gereken vicdansızlar anlayamamış. Buradan başta Adalet Bakanı olmak üzere iktidarı uyarıyorum milletin adalet duygusu ve vicdanıyla sakın oynamayın.”

Akşener, “Bu ülkede tek bir ferdin adalete inancı kalmamıştır” dedi.

Bir gecede İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasına da değinen Akşener, “Sayın Erdoğan bir gece ansızın aklına esip İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak isteyince hukuk süreci başlattık. Sayın Erdoğan bu gittiğin yol yol değil. Sırf senin gönlün olacak diye Türk devletine zarar vermeye hakkın yok. Kadınların mücadelesi benim mücadelemdir. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ demeye devam edeceğiz. Sonunda bu çirkin zihniyet değil, biz kadınlar kazanacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ CEZALANDIRMAYI TERCİH ETTİNİZ”

İYİ Parti lideri, hafta sonu gerçekleştirilen üniversite sınavıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Öğrencilerimizi adeta cezalandırmayı tercih ettiniz. Yazıklar olsun. Eğitimzede gençlerimizi yürekten kutlamak istiyorum. İktidarın onlara reva gördüğü zorluklara rağmen ellerinden geleni yaptılar.”

KANAL İSTANBUL KONUSU: ERDOĞAN MEĞER TAHKİMİN AVUKATIYMIŞ

Akşener, Kanal İstanbul konusunda, muhalefetin “Biz gelirsek şirketlere ödeme yapmayacağız” tavrına Erdoğan’ın verdiği cevapla ilgili de açıklamalar yaptı:

“Sayın Erdoğan, Kanal İstanbul’a karşı durduğumuz için ‘Boş konuşuyorlar, tahkim yoluyla o parayı söke söke alırlar’ dedi. Bunu söyleyen bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Meğerse tahkimin avukatıymış. ‘Sizden’ dediği kim? milletin ta kendisi.”

Akşener, birinin parayı ‘söke söke’ alacaksa, bu paranın Erdoğan’dan alınacağını dile getirdi ve AKP’li Cumhurbaşkanı’na seslenerek, “Şimdiden para biriktirsen iyi edersin” dedi.

Kanal konusunda firmalara seslenen Erdoğan, “Paranızı onun şahsi hırsına gömüyorsunuz” ifadesini kullandı.

Akşener: Bu ülkede tek bir ferdin adalete inancı kalmamıştır
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.