Bir patates izdihamı da Diyarbakır Bağlar'dan

Bir patates izdihamı da Diyarbakır Bağlar’dan

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılan patatesler için Eyyübiye'nin ardından Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı. CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, "Biz 128 milyar dolarımızı ararken meğerse Diyarbakır sokaklarında insanlığımızı kaybetmişiz. Biz, insanlığımız nerede diye soruyoruz. Bari bunun cevabını versinler" dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılan patatesler için Eyyübiye’nin ardından Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı. CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “Biz 128 milyar dolarımızı ararken meğerse Diyarbakır sokaklarında insanlığımızı kaybetmişiz. Biz, insanlığımız nerede diye soruyoruz. Bari bunun cevabını versinler” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınan patates ve soğanlar ihiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlanırken Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki dağıtımda yaşanan izdiham tepkilere neden olmuştu.

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağının olduğu bugün benzer görüntülere Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde rastlandı. Vatandaşlar pandemiye aldırış etmeden dağıtılan patatesleri alabilmek için mücadele verdi.

Patateslerin dağıtım şekline ve izdiham görüntülerine tepki gösteren CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “Haftasonu kapalı olmamız nedeniyle ilçe başkanlığımız önünde yoğun bir kalabalık olduğu telefonlarını aldık. İlçe başkanlığımıza geldiğimizde burada mahşeri kalabalığı gördük. Kalabalığın sebebinin dağıtılan patatesler olduğunu öğrendik. Biz 128 milyar dolarımızı ararken meğerse Diyarbakır sokaklarında insanlığımızı kaybetmişiz. Biz, insanlığımız nerede diye soruyoruz. Bari bunun cevabını versinler. Bunu ne Allah kabul eder, ne vicdan kabul eder, ne vatandaş kabul eder. Eğer iyilik böyle yapılıyorsa biz sizin iyiliklerinizi istemiyoruz. Yardım böyle yapılıyorsa biz sizin yardımlarınızı istemiyoruz. Gereken cevabı milletimiz verecektir” dedi.

Bir patates izdihamı da Diyarbakır Bağlar’dan

Yorumlar kapalı.