CHP’li Özel: “ Bu 9 arkadaşı ziyaret edin “terörist bunlar” derseniz, haftaya ben de terörist diyeceğim

CHP’li Özel: “ Bu 9 arkadaşı ziyaret edin “terörist bunlar” derseniz, haftaya ben de terörist diyeceğim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolardan tutuklanan öğrencilere ilişkin, “Allah aşkına izin alın, hemen de veriyor Adalet Bakanlığı, bu 9 arkadaşı bir ziyaret edin. ‘Terörist bunlar’ derseniz haftaya ben de terörist bunlar diyeceğim ama insan bunlar, genç bunlar, masum bunlar, Allah aşkına bir bakın” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Boğaziçi Üniversitesi protestolarından tutuklanan 9 öğrenciyi hapishanede ziyaret etmesinin ardından TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. “Tutuklu öğrencileri kazıdık içlerinden çok acayip insanlar çıktı” diyen Özgür Özel, kurula hitaben şunları söyledi:

“Allah aşkına konuşun; aileleriyle konuşun, bu çocuklarla konuşun. Bir algı operasyonunun, bir trol aklının peşine devleti takmışız; acayip işler olmuş yani acayip. Hangisine gitseniz şaşırıp kalıyorsunuz, 10 tanesinden 9’unda terör örgütüyle ilgili hiçbir şey yok. Ne savcı iddia etmiş, ne hâkim kabul etmiş; hep gösteri yürüyüşüne muhalefet, bu arkadaşlara da 2911, bu arkadaşlara da halkı kin ve düşmanlığa sevk. ‘Biz, halka açık sergi yapmadık ki, onu çekip servis eden sivil halkı kin ve düşmanlığa sevk etti’ diyor. Mağduru oldukları cezayı çekiyorlar.”

“GİDİP DE GÖRSENİZ, ON GÜN ÖNCE BU ÜLKEYE YAŞATTIĞIMIZDAN UTANIRSINIZ”

Kabe fotoğrafını yere serdikleri iddia edilen öğrenciler için “Pırıl pırıl çocuklar” diyen Özel, şunları aktardı: “Affınıza sığınarak son konum da şu Başkanım, dün de konuşmadık: Ben geçen hafta bir iş yaptım -bütün milletvekillerimize tavsiye ediyorum, biz 5 arkadaş gittik- şu Boğaziçi tutuklularını bir göreyim dedim Sayın Başkanlarım, şu teröristleri bir göreyim, terörle iltisakları bir göreyim. Boğaziçi tutuklularını kazıdık, içinden acayip insanlar çıktı, acayip çocuklar çıktı, gidip de görseniz, on gün önce bu ülkeye yaşattığımızdan utanırsınız. Efendim, o ‘Kabe resmini yere serdiler, tepindiler.’ meselesi var ya Sayın Başkanım, iki arkadaş, Doğu ile Selahattin, Boğaziçi Fizik tek tercih girmişler, orada tanışmışlar, birinin dedesi de fizik profesörü. Yan yana hücrelerde yatıyorlar, birbirini görmeden satranç oynuyorlar, pırıl pırıl çocuklar. Birinin anası babası AK Parti’li, birisi AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı yapıyor, yapmış, yeni bırakmış; öbürünün babası MHP’li. ‘Kabe’ye saygıyı en iyi biz biliriz, ben geçen seneye kadar beş vakit namaz kılardım’ diyor birisi. ‘Biz, 400 eserlik sergi yapacaktık, ilk gelenler asıldı, gerisi yerde kaldı, birisi çekmiş. Biz, ertesi gün İnsanlar sinirlendi, bu fotoğraf asılmalıdır diyenleriz. Asılırken başındaki fotoğrafımız, bir gün önceki videoyla ilişkilendirildi, hedef gösterildi. Şikayetçi olduk takip ediyorlar diye, şikâyetçi gittiğimiz yerden tutuklu çıktık’ diyorlar.”

CHP’li Özel: “ Bu 9 arkadaşı ziyaret edin “terörist bunlar” derseniz, haftaya ben de terörist diyeceğim

Yorumlar kapalı.