Çıplak fotoğrafını ekranda gördü, üvey babasını öldürdü

ABD'de yaşayan bir kadın, eski üvey babasını bilgisayar duvar kağıdı olarak kendisinin çıplak bir fotoğrafını kullandığını öğrendikten sonra öldürmekten yargılanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir iç tasarım şirketi işleten Jade Janks (39), 31 Aralık 2020’de 64 yaşındaki üvey babası Thomas Merriman’ı önce uyuşturup sonra plastik bir torbayla boğmakla suçlandı.

Daily Star’ın haberine göre, Janks, Merriman’ın evinde kendisine ait çok sayıda “çalınmış” çıplak fotoğraf buldu. Bu nedenle kendini “perişan ve çıldırmış” hisseden Janks’in bu nedenle cinayet işlediği düşünülüyor.

Polis raporuna göre, Janks’ın annesi, birkaç aile içi taciz raporunun ardından 2008 yılında Merriman’dan boşandı.

Janks suçlamaları reddederken Bölge Savcısı Yardımcısı Jorge Del Portillo ise, “Bu bir kaza değildi. Bu kasıtlı bir cinayetti.” dedi.

Çıplak fotoğrafını ekranda gördü, üvey babasını öldürdü

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Janks’ın avukatı ise, bir kelebek çiftliğinin kurucu ortağı olan Merriman’ın sağlık sorunları ve kendi uyku ilacıyla alkolü karıştırması nedeniyle öldüğünü söylüyor. Merriman’ın resmi ölüm nedeni akut alkol zehirlenmesi olarak kaydedilmişti.

Merriman’ın cesedi polis tarafından 2 Ocak’ta bir sağlık kontrolü sırasında evinin dışında bir çöp yığınının altında bulundu.

Davanın baş dedektifi Lisa Brannan bu hafta mahkemede, “Bayan Janks, bir arkadaşına üvey babasını öldürdüğünü söyledi ve ‘Onu boğdum’ dedi. Ayrıca ona birtakım ilaçlar verdiğini de söyledi.”

“Cesedi arabasından çıkarmak için ondan yardım istedi. Üvey babasını evine götürüp yatağına yatırmak istedi. Yatağında aşırı doz almış gibi görünüp ölmesini istedi.”

Tutuklanmasından bu yana Janks, takip cihazıyla olsa da 1 milyon dolarlık bir kefaletle serbest kaldı. Kefaleti belirlendiği sırada savcılar, zanlının kaçmak için mali kaynakları ve Güney Afrika’da bağlantıları olduğunu savundu. Davada henüz kesin hüküm verilmedi.

Çıplak fotoğrafını ekranda gördü, üvey babasını öldürdü

Yorumlar kapalı.