Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'Giresun Mitingi' cevabı: "Hangi vatandaş tedbirlere uymadı?"

Davutoğlu’ndan tepki: “En acısı, propagandaya bu şehit acısını alet etmesidir”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP il kongresinde Gara şehidinin annesini arayarak başsağlığı dilemesine "En acısı, coşkulu bir kongre salonu ortamında daha evladının acısını yüreğinde taşıyan bir annenin hıçkırıklarına aldırmaksızın, onunla milyonlarca kişinin önünde konuşarak bir siyasi propagandaya bu şehit acısını alet etmesidir" diyerek tepki gösterdi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin il kongresinde Gara’da şehit edilen Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesini telefonla arayarak başsağlığı dilemesini sosyal medya hesabından eleştirdi. Davutoğlu, “Ey ehli vicdan artık ayağa kalk. Milli, dini, manevi değerlerimizin bu derece istismar edilmesi, şehitlerimizin acıları üzerinden bile siyasi rant sağlanmaya çalışılması karşısında vicdanların ayağa kalkması gerekiyor” diye konuştu.

Davutoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımda şöyle konuştu:

“ÇOK ACI BİR MANZARA: Önemli olan ülkemizin itibari ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin caydırıcılığıdır. Bu bağlamda operasyonla ilgili zihnimizde çok haklı sorular olmasına rağmen gerek planlanmasında gerek uygulanmasında gerekse kamuoyu iletişiminde ciddi hatalar yapılmış olmasına rağmen bunlara hiç atıfta bulunmadık. Biz bu hassasiyeti göstermeye çalışırken Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti yönetimi coşkulu kongrelere devam etti. Empati yapılması gereken yerde, tamamıyla siyasi propaganda amaçlı mesajlar vermeye de devam etti. Ama en acısı, coşkulu bir kongre salonu ortamında daha evladının acısını yüreğinde taşıyan bir annenin hıçkırıklarına aldırmaksızın onunla milyonlarca kişinin önünde konuşarak bir siyasi propagandaya bu şehit acısını alet etmesidir. Bu çok acı bir manzara idi. Şehitlik kutsal bir makamdır ve şehit anneleri en yüce şahsiyetlerdir. Hepimizin duyarlı olması gereken bir andayız.

SİYASİ RANT: Ancak böyle bir manzara karşısında şimdi bütün, AK Parti’ye samimiyetle oy vermiş geniş kitlelere de seslenerek ifade etmek istiyorum, bir kez daha bu manzarayı seyretsinler, Sayın Cumhurbaşkanı, yöneticiler ve ilgili herkes, eğer içlerine siniyorsa, eğer bu manzaradan memnunlarsa diyecek bir sözümüz yok. Ama içlerine sinmiyorsa bir muhasebe yapsınlar. Ve buradan sesleniyorum, ey ehli vicdan artık ayağa kalk. Milli, dini, manevi değerlerimizin bu derece istismar edilmesi, şehitlerimizin acıları üzerinden bile siyasi rant sağlanmaya çalışılması karşısında vicdanların ayağa kalkması gerekiyor. “

Davutoğlu’ndan tepki: “En acısı, propagandaya bu şehit acısını alet etmesidir”

Yorumlar kapalı.