1. Haberler
  2. Gündem
  3. Fatih Altaylı’dan kan donduran istismarla ilgili Ali Erbaş’a sert tepki! “Bu pislik karşısında yine sessiz”

Fatih Altaylı’dan kan donduran istismarla ilgili Ali Erbaş’a sert tepki! “Bu pislik karşısında yine sessiz”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'nin gündemine oturan Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında evlendirilmesine Diyanet İşleri Başkanı'nın sessiz kaldığını belirterek tepki gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında imam nikâhı ile evlendirilmesine karşı Diyanet İşleri Başkanı‘nın sessiz kaldığını belirterek, “Tıpkı milli bayramlarda ve 10 Kasımlarda olduğu gibi kamuflajları giyip araziye uymuş vaziyette. Evet, siz Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş! Neredesiniz? Bu pislik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu pisliği yapanlar ve örtbas edenler hakkında fikriniz, zikriniz ne! Sizi ilgilendirmeyen her konuda ahkam kesmeyi pek seviyorsunuz da, doğrudan sizi ilgilendiren bu tarikat rezaleti hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir konuşun da duyalım Ali Erbaş.” diye yazdı.

Diyanet İşleri Bakanı’nın devlet işleri, magazin konularına girdiğini kaydeden Altaylı, “Sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen bir sanatçının sahne kıyafeti hakkında bile konuştunuz da, bu sapkın tarikat lideri ve bu sapkın tarikat ilişkileri hakkında niye tek kelam edemiyorsunuz! Suskunluğunuzun nedeni ne! Dilinizi kedi mi yedi!” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın

 

Fatih Altaylı’dan kan donduran istismarla ilgili Ali Erbaş’a sert tepki! “Bu pislik karşısında yine sessiz”
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.