istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Fazıl Say’dan 100. Yıl Marşı’na gelen eleştirilere cevap: Bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan çok sıkıldım

Fazıl Say, 100. Yıl Marşı'na gelen tepkilerle ilgili, "Çok sıkıldım bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan, anlaşılır kılmaya çalışmaktan. Böyle linci hak etmiyoruz" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyanist Fazıl Say, 100. Yıl Marşı’na gelen tepkilerle ilgili bir açıklama yaptı. Say, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir beste yüzünde troll saldırısı, üzdü ve kanattı” dedi.

Say, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Seçim stresinden sıkıldım, benim de umutlarım, hayallerim var, insanım, sanatım benim hayatım. Aydınlık bir gelecek hayallerim var. Olmuyorsa da, karanlık hissediyorsam da kendi hayatıma başka çareler bulacağım. Bir beste yüzünde troll saldırısı, üzdü ve kanattı. İyi ya da kötüdür, konuyu kapatmak istiyorum. 5 yaşımdan beri beste yapıyorum. Çok sıkıldım bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan, anlaşılır kılmaya çalışmaktan, hiç böyle linci hak etmiyoruz, hiçbir suçu olmayan Ayten Mutlu’nun görmemesini istedim, tüm bu hakaret dolu yazılanları, çok üzgünüm. Hayat bir kere. Bu gezegende bir ömür, umutsuz ve karanlığa düşmemeli. Üzgünüm, geçer.”

Fazıl Say’dan 100. Yıl Marşı’na gelen eleştirilere cevap: Bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan çok sıkıldım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!