1. Haberler
  2. Gündem
  3. Gazeteci Hande Fırat et fiyatlarından dolayı küçükbaş hayvancılık işine girdi; Bakanlıktan 3,5 milyon TL hibe alacak

Gazeteci Hande Fırat et fiyatlarından dolayı küçükbaş hayvancılık işine girdi; Bakanlıktan 3,5 milyon TL hibe alacak

Gazeteci Hande Fırat Özvardar’ın, et fiyatlarından dolayı küçükbaş hayvancılık işine girdiği ortaya çıktı. Hande Fırat, yapacağı yatırım için Tarım Bakanlığından 3.5 milyon lira hibe desteği alacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında gazeteci Hande Fırat’a küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği için yeni bina yapımı kapsamında 3.5 milyon lira hibe desteği verileceği ortaya çıktı.

Milli Gazete’den Saadettin İnan’ın haberine göre, kırsalda küçük aile işletmelerinin desteklenmesi kapsamında uygulanan hibe desteğinin sektör dışından küçükbaş hayvancılıkla hiçbir alakası olmayan bir kişiye verilmesi, verilen hibe desteklerinin yeniden sorgulanmasını gündeme getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2006’dan bu yana 5 yıllık dönemler halinde aralıksız uyguladığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının, 2022-2023 dönem başvuruları geçtiğimiz Aralık ayında alınmaya başlanırken, 20 Ocak’ta sona ermişti. 81 ilde uygulanan hibe desteğini kazanan yatırımcıların listesi 5 Nisan’da açıklanırken, hibeyi kazanan yatırımcılar 13 Mayıs’a kadar istenen evraklarla birlikte başvurularını yaparak yatırım alanına göre hibe desteklerini alacaklar.

HANDE FIRAT ALACAĞI HİBE İLE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK YAPACAK

Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün hibe desteğini almayı hak eden yatırımcılar listesine göre gazeteci Hande Fırat Özvardar’ın tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar kapsamında küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliğinde yeni tesis yatırımına hibe desteği verileceği öğrenildi. Küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliğinde yeni tesis yapımının hibeye esas proje üst tutarı 7 milyon lira. Proje tutarının yüzde 50’si hibe olarak verileceği için Hande Fırat, küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliğinde yeni tesis yapımı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığından 3.5 milyon lira hibe desteği alacak.

FIRAT’IN HANGİ YATIRIMI YAPACAĞI AÇIKLANMADI

Gazeteci Hande Fırat Özvardar, Tarım ve Orman Bakanlığından hibe desteği alacağını doğrularken ancak hangi yatırım için hibe desteği alacağını ise açıklamadı.

HİBE DESTEĞİ GERÇEK ÜRETİCİYE DEĞİL; EŞE DOSTA!

Küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliğinde hiçbir alakası olmayan, tamamen sektör dışından bir isme hibe desteğinin verilecek olması, kırsal kalkınma hibe desteklerinde, torpil iddialarını gündeme getirirken, ‘hibe desteği gerçek üreticiye değil eşe, dosta, yandaşa veriliyor’ tartışmasını yeniden başlattı.

Gazeteci Hande Fırat et fiyatlarından dolayı küçükbaş hayvancılık işine girdi; Bakanlıktan 3,5 milyon TL hibe alacak
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.