Hatay’da yaptığı yüzlerce bina depremde yıkılan müteahhitten skandal açıklama: Kurban seçildim

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen kentlerden biri olan Hatay'da yıkılan siteyi yapan Ser-Al İnşaat'ın sahibi Servet Altaş, bir yandan yaptığı yüzlerce binanın yıkıldığını kabul ederken, diğer yandan da "medyanın kendisini kurban seçtiğini" söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 ili etkileyen, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay’da yerle bir olan 3 yıllık Güçlü Bahçe City sitesinin müteahhidi Servet Altaş, basını hedef göstererek kendini savundu. “Asırlardır ayakta duran binalardan tutun daha inşası devam eden yapılar bile yıkıldı” diyen Altaş, “kurban seçildiğini ” iddia etti.

Daha önce yaptığı binalardaki yıkımı soran muhabire tepki göstererek, “Burada atom bombaları etkisinde deprem oldu, her yer yıkıldı, benim binam mı mesele. Bana binayı soramazsınız” yanıtı veren Altaş, bu defa şirketi Ser-Al İnşaat’ın Instagram hesabından açıklama yaptı.

HalkTV’nin haberine göre, bir yandan yaptığı yüzlerce binanın yıkıldığını kabul eden Servet Altaş, öte yandan, “medyanın kendisini kurban seçtiğini” savundu.

Altaş, şöyle dedi:

“Acımız büyük kayıplarımız çok. Hatay’da yapmış olduğum yüzlerce bina ve toplamda 21 bloktan oluşan sitede maalesef ve üzüntüyle Güçlü Bahçe City’nin iki bloğu ve Ekinci Mahallesi’ndeki Gökkuşağı apartmanı yıkılmıştır. Hakkımda kamuoyunda yaratılmaya çalışan haberlerin hepsi asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır.”

Altaş, “Yaşadığımız bu felaketten sonra şehrimizde kullanılabilecek bina sayısı yok denecek kadar az. Tüm binalar ya hasar aldı ya da enkaza dönüştü. Asırlardır ayakta duran binalardan tutun daha inşası devam eden yapılar bile yıkıldı” dedi. “Kurban seçildiğini” iddia eden Altaş, “Maalesef bazı medya kuruluşlarının haber yapma adı altında algı değiştirip kurban seçmelerini acıyla izliyoruz. Önceliğimiz hedef aramak değil, hep birlikte canları kurtarmak olmalıdır” diye konuştu.

Hatay'da yaptığı yüzlerce bina depremde yıkılan müteahhitten skandal açıklama: Kurban seçildim

Hatay’da yaptığı yüzlerce bina depremde yıkılan müteahhitten skandal açıklama: Kurban seçildim

Yorumlar kapalı.