“II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışması tamamlandı

Türkiye’nin 49 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu sene Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilen “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışması sonuçlandı. Seçici kurul tarafından belirlenen eserler içerisinden dereceye giren üç sanatçı seçilen eserleri ile 10 bin TL üretim desteği almaya hak kazandılar. 16 Ekim 2021 tarihi itibariyle Kemer Country Club’da açılacak sergi ve müzayede de sanatseverlerle buluşacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en köklü kültür sanat yayını olan Milliyet Sanat’ın yetenekli sanatçıları desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının kazananları belirlendi.  Birbirinden değerli isimlerin yer aldığı seçici kurulun değerlendirmesi ile 11 eser seçildi. Bu eserler arasından 3 eser Özgür Ballı “Grotesk Palyaço” eseriyle, Sesil Beatris Kalaycıyan ” Güzel avrat otu” otoportre eseriyle ve Funda Çetgin ise “Hep Birlikte” eseri ile 10 bin TL üretim desteği almaya hak kazandı.  Yarışma sonucunda belirlenen eserler üretim süreçleri tamamlandıktan sonra Kemer Country Club’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 16 Ekim 2021 tarihinde açılışı yapılacak sergi ve müzayede de sanata gönül veren yeni yeteneklerin başarılı işlerini sunmaları için önemli bir fırsat sunuyor.

Birincilik ödülü yurtdışı eğitimi

Eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmak ve heykel sanatına gönül verenleri teşvik etmek amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasında birinci olan eser sahibi ise yurtdışında sanat eğitimi hakkı kazanıyor. İlki 2019 yılında gerçekleşen yarışmanın bu seneki seçici kurulunda Artsümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, Küratör & Sanat Yazarı Derya Yücel, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı & Koleksiyoner Ebru Özdemir, Heykeltraş Fabio Lattanzi Antinori, Milliyet Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Filiz Aygündüz, Küratör & Sanat Danışmanı Melike Bayık, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & Koleksiyoner Meltem Demirören Oktay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Neslihan Pala,  Merkur Galeri Kurucusu & Sanat Danışmanı Sabiha Kurtulmuş, Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Tasarım Müdürü Sinem Konu Keskinok ve Sanatçı Seçkin Pirim yer alıyor.

“II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışması tamamlandı

Yorumlar kapalı.