MasterChef 2022’de şampiyon belli oldu

Masterchef Türkiye'de finale adını yazdırmayı başaran Yavuz Metin ve Kıvanç Karadeniz arasında yaşanan kıyasıya rekabette şampiyonun kim olduğu açıklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarışın ilk etabında Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz, Türk mutfağı yorumlaması konspeti kapsamında üç tabak çıkardı. Bu menüde şeflere başlangıç, ana yemek ve tatlı sunuldu.

Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç’a toplamda 1 saat 45 dakika süre verildi. Kıvanç’ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı olurken, Metin’in menüsü Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı.

MasterChef 2022'de şampiyon belli oldu

3 etaplı oyun

İlk etap toplamda 30 puan üzerinden sonlandı. Tabaklara her şeften 10 puan üzerinden oy verildi. İlk turdan Kıvanç 20 puan alırken Metin ise 18 puan elde etti.

Final gecesinin ikinci etabında ise yarışmacılar uluslararası mutfaktan seçtikleri bir menüyü çıkardılar. Kıvanç’ın uluslararası mutfak menüsü: Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu. Metin de ikinci turda; buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan, kakule toprağı üzerine Melisa çiçek mousse yaptı. Metin ikinci turda 42 puana ulaşırken Kıvanç ise 41 puana çıktı.

Yarışmacılar, şampiyonun belli olacağı üçüncü oyunda ise kendilerine ait imza tabaklarını hazırladı. Her iki yarışmacının tabağı da şeflerden yüksek puan alırken, Metin’in tabağı şeflerden daha çok puan topladı.

70 puanla birinci oldu
Bu oyun sonucunda da Kıvanç 65 puana, Metin ise 70 puana ulaştı. Böylece Masterchef Türkiye’de 2023 yılının şampiyonu Metin Yavuz oldu.

MasterChef 2022’de şampiyon belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!