1. Haberler
  2. Politika
  3. Pervin Buldan’a Van’da polis engeli

Pervin Buldan’a Van’da polis engeli

Pervin Buldan'a Van'da polis engeli

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın Van'daki Kapıköy Sınır Kapısı'nda partilileri ile yapmak istediği basın açıklamasına polis pandemi gerekçesi ile izin vermedi. Görüşmelerin ardından sadece milletvekillerinin bulunduğu bir ortamda Buldan açıklama yaptı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ‘İş ve Aş Buluşmaları’ kapsamında Van’a gitti. Kapıköy Sınır kapısına 20 kilometre kala Buldan ve HDP’lilerin açıklama yapmasına güvenlik güçleri pandemi yasaklarını gerekçe göstererek izin vermedi.

Polisin açıklamayı engellemesine tepki gösteren Buldan, “Darbe dönemlerinde bile bu ülkede bu görüntüler yaşanmamıştır. Bu ülkede darbe yapmak isteyenler bile sizin kadar fütursuzca davranmamıştır. Hatta 15 Temmuz darbesi gerçekleşseydi bugünkü durumla aynı şeyler yaşanacaktı. Biz bu talimatın, burada açıklama yapmamıza izin vermeyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. Ancak ant olsun ki bu talimata sizi sürükleyenlere, size bu talimatları verenlere asla prim vermeyeceğiz, asla onların önünde diz çökmeyeceğiz. Bizim halkımızla, tabanımızla, seçmenimizle aramıza kimse giremeyecek. İşte bunu yaptığınız için her gün oy kaybediyorsunuz. İşte bunu yaptığınız için her gün küçülüyorsunuz. Siz bunu yaptığınız için biz büyüyoruz, çoğalıyoruz. Bu manzara bugün Türkiye tarihine bir utanç tablosu olarak geçmiştir” dedi.

 

Pervin Buldan’a Van’da polis engeli
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.