1. Haberler
  2. Gündem
  3. Son Dakika… Kahramanmaraş depremlerinde can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi

Son Dakika… Kahramanmaraş depremlerinde can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 41 bin 156'ya yükseldiğini açıkladı. Sezer, ayrıca Kahramanmaraş ve Hatay dışındaki illerde arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremlerle sarsıldı. 11 kenti vuran depremlerde on binlerce kişi evsiz kaldı.

CAN KAYBI YİNE ARTTI

Son olarak AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 41 bin 156’ya yükseldiğini açıkladı. 105 bin 505 kişi ise yaralandı.

Deprem bölgesinden diğer illere tahliye işlemlerinin devam ettiğini belirten Sezer, ”800 bin afetzedemiz, diğer illerde barınma noktalarına ve valiliklere başvuruda bulunmuş durumdalar. Bizim tahliye ettiğimiz afetzede sayımız 460 bin 945. Bunlardan 318 bin 970’ini kamu misafirhanelerinde ve otellerde misafir ediyoruz” dedi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Hasar tespit çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Sezer, “830 binin üzerinde binada hasar tespit çalışması şu an itibarıyla tamamlanmış durumda” diye konuştu.

AFAD Başkanı Sezer, Kahramanmaraş ve Hatay dışındaki illerde arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını da açıkladı.

Son Dakika… Kahramanmaraş depremlerinde can kaybı 41 bin 156’ya yükseldi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.