Sosyal mesafesiz ve kalabalık cenazeye büyük tepki

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal mesafe kurallarının yok sayıldığı cenazeden fotoğrafı, salgında hayatını kaybedenlerin yakınlarından büyük tepki aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yurttaşlara her fırsatta koronavirüs salgınına karşı ‘sosyal mesafe’ ve ‘kalabalıktan uzak durma’ uyarıları yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, YÖK Başkanı Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenazesinde ortaya çıkan fotoğrafı büyük eleştiri konusu oldu.

Salgın yokmuşçasına binlerce kişinin mesafeye de dikkat edilmeksizin bir araya geldiği Fatih Camii avlusunda, Bakan Koca’nın da saf tuttuğunu gösteren fotoğraflara salgında hayatını kaybedenlerin yakınları da isyan etti.

Koronavirüs kaynaklı olarak annesini kaybettiğini belirten Yakup Bayrak, Twitter hesabından Bakan Koca’nın hesabını etiketleyip “Sn. @drfahrettinkoca hastanenizden cenazesini alıp, Pandemi önlemlerine uymak için sadece 10 (bakın yazıyla da yazayım on) kişiyle birlikte gömdüğüm annemin üzerine yemin ederim, hiç kimsenin şu aşağıdaki vb olaylardaki iki yüzlülüğünüzü unutmamaları için yaşayacağım. Andım olsun” diye yazdı.

Yakup Bayrak’ın tweet’i, binlerce Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Sosyal mesafesiz ve kalabalık cenazeye büyük tepki

Salgın nedeniyle babaannesinin cenazesine gidemediğini dile getiren Ayşegül Kula da tepkisini “Bu görüntüyü hiç unutmayacağım. Sizin acınız benim acımdan daha değerli değil. Kabul etmiyorum.” diyerek dile getirdi.

Sosyal mesafesiz ve kalabalık cenazeye büyük tepki

Sosyal mesafesiz ve kalabalık cenazeye büyük tepki

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!