Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner’den ‘mülteci’ açıklaması: Kendi vatanını, namusunu satan sözde bu istilacıların ülkeme hiç bir faydası olmaz

Çorum’un Sungurlu ilçesi İYİ Partili Belediye Başkanı Şahiner, yaptığı açıklamayla ilçede ne Suriyeli ne de Afgan barındıracaklarını belirterek 'Vatanını bırakıp kaçanda namus olmaz' dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, yayınladığı basın açıklaması ile sığınmacılarla ilgili söylemlerde bulundu. Şahiner, Sungurlu’da ne Afgan ne de Suriyeli bırakacağını söyledi.

Belediye olarak geçmişte Sungurlu’ya Suriyeli kabul edilmediği için AK Partililerin dönemin kaymakamına türlü şikayetler götürdüğünü ifade eden Şahiner, “Kaymakam da bu şikayetleri dikkate alarak, sürekli hakkımızda soruşturma açtı. O gün de söyledim, şimdi de söylüyorum; bunlar, vatanını ve namusunu bırakıp Türkiye’ye kaçtılar. Vatanı olmayanın namusu da olmaz. Bunların Türkiye’ye hayrı dokunmaz” ifadelerini kullandı.

‘İŞE YARAMAZ ASALAK ADAMLAR’

Gazete Duvar’dan Elvan Yılmaz’ın haberine göre, AK Parti’nin nerede asalak, işe yaramaz adam varsa Türkiye’ye doldurduğu ifade eden Şahiner, “Ne kadar kanun kaçağı varsa Ortadoğu çöplüğünde, Türkiye’ye dolduruldu. Bırakın turizm bölgelerini, sahilleri Ankara’nın göbeğinde elini kolunu sallayarak geziyorlar. Çok uzağa bakmaya gerek yok. Bakın Alaca ilçemize, bakın Çorum’a, önceleri sokaklarda Suriyeli görüyorduk, şimdi Afganlar türedi. Kendi vatanını, namusunu satan sözde bu istilacıların ne Çorum’a nede ülkeme hiç bir faydası olmaz. Faydalı adam ülkesinden neden kaçsın. Bunlar kimdir? Dünya çok büyük, buna rağmen neden özellikle Türkiye’ye geliyorlar? Tüm vatandaşlarımızın kafasında bu sorular geziyor” dedi. Şahiner, Suriyelilerde nüfus planlaması diye bir şey olmadığını değinerek, bunları çok sevenlerin alıp evine bakmalarını istedi. Hatta bunların yanına eşantiyon olarak bir Afganlı da belediye olarak kendilerinin verebileceğini söyledi.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner kimdir? Abdulkadir Şahiner nereli, kaç yaşında?

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner’den ‘mülteci’ açıklaması: Kendi vatanını, namusunu satan sözde bu istilacıların ülkeme hiç bir faydası olmaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!