Teoman’dan Melih Gökçek’e ‘jelibon’ göndermesi: “Artık jelibonları çıkartabiliriz”

Yeni yılı Bodrum'da sahnede karşılayan Teoman, "Lozan Antlaşması'nın 100. yılını doldurduk. Artık serbestiz, jelibonları çıkartabiliriz" diyerek eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Melih Gökçek'e gönderme yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarkıcı Teoman, dün gece Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen konserde sahne aldı.

Saatler 00.00’ı gösterdiğinde Bodrumlulara mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl dileyen sanatçı, Lozan Antlaşması üzerinden yaptığı espriyle, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Melih Gökçek’e ‘jelibon’ sözlerine göndermede bulundu:

“Biraz önce Lozan Antlaşması’nın 100. yılını doldurduk, artık jelibonları çıkartabiliriz.”

Teoman'dan Melih Gökçek'e 'jelibon' göndermesi: "Artık jelibonları çıkartabiliriz"

MELİH GÖKÇEK ‘JELİBON REZERVİ’Nİ GERÇEK SANMIŞTI

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” tweeti büyük ilgi görmüş, binlerce beğeni almıştı. Ancak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu şakayı ciddiye almıştı.

Gökçek, konuk olduğu programda Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını şu sözlerle anlatmıştı:

“Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”

Gökçek’in bu sözleri sosyal medyada alay konusu olmuştu.

Teoman’dan Melih Gökçek’e ‘jelibon’ göndermesi: “Artık jelibonları çıkartabiliriz”

Yorumlar kapalı.