Yurttaşların hastane önündeki 'aşı kuyruğu' isyanı: "Aynı anda bin kişiye randevu vermişler, bu ne rezillik!"

Yurttaşların hastane önündeki ‘aşı kuyruğu’ isyanı: “Aynı anda bin kişiye randevu vermişler, bu ne rezillik!”

Koronavirüs aşılarının 40 yaşa kadar indirilmesi ve tüm sigortalı çalışanların aşı olabilmesine dair alınan kararlar hastanelerde yoğunluğa yol açtı. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi önünde oluşan yüzlerce metrelik çift sıra kuyruk vatandaşı isyan ettirdi. Hastane önünde uzayan kuyruğu kayda alan vatandaş "Yaklaşık bin kişiye aynı anda randevu vermişler, bu rezillik" diyerek tepkisini dile getirdi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biontech aşılarının da gelmesiyle birlikte aşı bollaşınca aşılama çalışmaları da hızlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Yüzde yüz katılım bekliyoruz”, “İlk işiniz randevu almak olsun” çağrılarının ardından hastaneler koronavirüs aşısı için dolup taştı. Ancak, birçok kişiye aynı zaman diliminde randevu verilmesi nedeniyle bazı hastanelerde metrelerce çift sıra kuyruk oluştu. Kuyruklardan birine girerek barkod alan vatandaşlar kinci kez kuyruğa girerek bu kez aşı olmayı bekliyor. Sabahın erken saatlerinde oluşan bu kuyruktaki bir vatandaş, “Aşı olmadan burada hastalığı kapacağız” dedi.

“SAĞLIK BAKANLIĞI İNŞALLAH BU VİDEOYU İZLEYECEKTİR”

Oluşan kuyruğu cep telefonu kamerasıyla kayda alan vatandaş, itirazını da dile getirdi. Bazı vatandaşların da bu sırada “Bu rezillik, çek çek” dediği duyulan videoyu kaydeden vatandaş şu açıklamayı yaptı:

“Aynı anda bin kişiye aşı randevusu verince insanların durumu ortada. İnsanlar aşı olmadan hastalığa yakalanacaklar. Aşı olmalarına gerek yok zaten. İnanılır gibi değil. Bu rezillik bu hükümete yeter. Sağlık Bakanlığı inşallah bu videoyu izleyecektir. Şaka gibi, yaklaşık bin kişiye aynı anda randevu vermişler. İki ayrı kuyruk var. Barkod alma kuyruğu var sonra ikinci kuyruğa, aşı kuyruğuna geçeceğiz. Tebrik ediyorum. Hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz arkadaşlar hiç şikayet etmeyin, tekrar aynı hükümete oy verelim. Aynı hükümete oy vereceğiz bunları tekrar yaşayalım. Değiştirmeyelim.” 

Kuyruktan ayrılarak yaklaşık yarım saat sonra yeniden döndüğünü söyleyen vatandaş, “Kuyrukta azalma yok artma var. Aşı randevum 20 dakika gecikti” diye tepki gösterdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “14 Haziran Pazartesi toplam aşı dozu raporu: 842 bin 494. Hedeflediğimizden 92 bin 494 doz daha fazla aşı yaptık” diyerek yaşanan yoğunluğa işaret etti.

Yurttaşların hastane önündeki ‘aşı kuyruğu’ isyanı: “Aynı anda bin kişiye randevu vermişler, bu ne rezillik!”

Yorumlar kapalı.